Reebok ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Spor giyim ve ayakkabı markası Reebok, LGBT topluluğuna olan desteğini özel koleksiyonlar ve bağışlarla gösteriyor.
Reebok ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Reebok, Amerika merkezli bir ayakkabı ve spor giyim markasıdır. İlk kez 2019 yılında Pride koleksiyon oluşturan marka, satışlardan elde edilen gelirin bir kısmını LGBT topluluğuna destek sağlayan bir sağlık merkezine bağışladı. Marka, bu tarihten itibaren her yıl düzenli olarak LGBT topluluğunu yansıtan ürünlerini piyasaya sundu.

Ertesi yıl Onur Ayı için "All Types of Love" (Aşkın Her Çeşidi) isimli bir koleksiyon ve ona eşlik eden "Proud Notes" (Onur Notları) kampanyası hazırladı. Kampanya kapsamında beş LGBT aktivisti ile röportaj yapıldı. Reebok ayrıca LGBT topluluğunda intiharları önlemek amacıyla başlatılan bir projeye 75 bin dolar bağışta bulundu. “Aşkın Her Çeşidi” kampanyası bir sonraki sene tekrar yürütüldü. 

Reebok'un "All Types of Love" koleksiyonundan ürünler

Reebok, 2023 yılında giriştiği son kampanyada “cinsiyetsiz” kıyafet koleksiyonu çıkardı. Marka "Unity by Reebook" adını taşıyan ayakkabı ve giyim serisinin her beden ve cinsiyet için tasarlandığını belirtti. Tanıtım görsellerinde ise hem kadın hem erkeklere özgü kıyafetler taşıyan ancak cinsiyeti hakkında tahminde bulunamadığımız modeller kullanıldı. Koleksiyonun yanı sıra Reebok, LGBT’lilere yönelik sağlık programına 15 bin dolar bağışta bulundu.

Reebok'un LGBT hareketine 15 bin dolar bağışlayacağını ifade eden Instagram gönderisi