Q-Force

Her yaştan kesimin erişebildiği Netflix orijinal dizisi LGBT+ karakterler, çıplaklık, cinsellik ve argo içeriyor.
Q-Force

 

Q-Force adlı animasyon LGBT+ temaları, çıplaklık, cinsellik ve argo içeren bir Netflix orijinal dizisidir. Dizi, LGBTQ+ ajanlarının yer aldığı gizli bir casus ekibini konu alır. Ana karakterlerden biri eşcinsel bir ajan olan Steve Maryweather'dır. Dizi, LGBT+ temalarını ve cinsel kimlikleri açıkça ele alan karakterleri içermektedir. 

Ajan Mary, Amerikan Gizli Servisi'nde önemli olan bir isimdir fakat eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra durumlar değişir. 

Artık eskiden olduğu gibi popüler ve ilgi çekici olamayan Ajan Mary, gizli servis tarafından kovulmasa da West Hollywood'a sürgün edilir. 

Bu durum Mary'i hayal kırıklığına uğratır ve LGBTQ+ üyelerinden oluşan bir ekip kurmaya karar verir.

Twink adındaki karakter, hem bir drag queendir hem de kılık değiştirme yeteneği vardır. 

Teknisyen ve lezbiyen olan Deb, transseksüel (biyolojik cinsiyetine belli yollarla müdahalede bulunup bir diğer biyolojik cinsiyete benzeyen kişi) lezbiyen hacker olan Stat gibi üyelerle bir araya gelerek, diziye adını veren "Q-Force" ekibini kurarlar. Bu ekip, Mary'in liderliğinde, gizli servis tarafından küçümsenen bireylerden oluşmaktadır. 

Sadece LGBT temsiliyeti ve reklamı yapma saikiyle yapıldığı düşünülen bu animasyon film, her yaştan kişilerin ulaşabileceği şekilde Netflix’te yayınlanmaya devam etmektedir.