Papa John's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Dünya genelinde üne sahip pizza zinciri Papa John's, sosyal medya paylaşımlarıyla LGBT aktivizmini gözler önüne seriyor.
Papa John's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Papa John's, 1984 yılında John Schnatter tarafından kurulan ve merkezi Kentucky, Louisville'de bulunan bir pizza zinciri ve teslimat şirketidir. Şirket, dünya genelinde binlerce restoranı ile pizza teslimatı ve restoran hizmeti sunmaktadır. Şirketin resmi sayfasındaki bir yazıya göre, Papa John's, 2021 yılında Human Rights Campaign Foundation'ın Corporate Equality Index (CEI) değerlendirmesinde 100 üzerinden 100 alarak LGBT işyeri eşitliği konusunda en yüksek puanı elde eden tek pizza şirketi olmuştur. Şirket, LGBT çalışanlarına destek sağlamada “üst düzey” bir performans sergilediğini ve bu konuda "En İyi Çalışma Yeri" unvanını kazandığını duyurmuştur. Ayrıca, sosyal medya hesaplarında LGBT’ye destek verdiğini vurgulayarak LGBT aktivizmini gözler önüne sermiştir. 

LGBT

 

Kaynaklar

https://ir.papajohns.com/news-releases/news-release-details/papa-johns-earns-top-marks-human-rights-campaigns-2021-corporate