Michael Kors ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Lüks giyim markası Michael Kors, LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla uluslararası düzeyde çalışmalar yürütüyor.
Michael Kors ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Michael Kors, Amerikalı eşcinsel moda tasarımcısı Michael Kors tarafından kurulan lüks giyim markası olarak bilinmektedir. Michael Kors, düzenli olarak Onur ayına özel Pride koleksiyon üretmekte ve LGBT kuruluşlarına maddi destek sağlamaktadır.

2021 Pride için cinsiyet ayrımı gözetmeyen ürünler hazırlayan marka, koleksiyonda yer alan gökkuşağı kalp detaylı tişört satışından elde edilen gelirin tamamını OutRight Action International'a bağışlamıştır. OutRight Action, LGBT topluluğu için uluslararası düzeyde çalışmalar yürüten bir kuruluş olarak bilinmektedir.

LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla tasarlanan ürünlerden bazıları

2023 Pride için yeni bir koleksiyon hazırlayan marka, ayrıca Stonewall Ulusal Anıtı Ziyaretçi Merkezi (SNMVC) ile bir işbirliği kurmuş ve gökkuşağı logolu çantadan elde edilen gelirin tamamının bağışlanacağını duyurmuştur.

2023 Pride için hazırlanan LGBT koleksiyonuna ait gökkuşağı logolu çanta

Amerika’da yer alan Stonewall Ulusal Anıtı Ziyaretçi Merkezi, Michael Kors’un destekleriyle açılmış olup, ziyaretçilere LGBT tarihine dair bilgiler sunmakta ve özellikle LGBT topluluğunun örgütlenmesinde büyük rol oynayan Stonewall İsyanı'nın anısını canlı tutmayı amaçlamaktadır. 

Sosyal medya hesaplarından "pride" koleksiyon duyuruları ve destek mesajları yayınlayan marka, her yıl gökkuşağı logolu tişörtlerini bağış amaçlı olarak satışa sunmakta ve gelirini LGBT topluluklarına aktarmaktadır.

Michael Kors'un sosyal medyada yayınladığı LGBT destek mesajlarından biri