Loveless | Anime & Manga

Reşit olmayan bireyler üzerinden açıkça bir gey romantizmi oluşturan anime, pedofilik mesajlar ve fetişist öğeler de içeriyor.
Loveless | Anime & Manga

 

2005 yılında yayınlanan Loveless, hafızasını yitiren 12 yaşında bir çocuğun ağabeyinin katilini bulmaya çalışması ve kaybettiği anılarını geri kazanmaya çalışmasını anlatan bir anime dizisidir. 

Hikayeye göre iki sene önce bilinmeyen bir nedenden ötürü hafıza kaybına uğrayan Ritsuka isimli çocuk, Soubi denen bir yabancıyla tanışır. Bu adam daha ilk bölümden itibaren çocuğu zorla öper ve onu sevdiğini söyler. İlerleyen bölümlerde de biri çocuk diğeri yetişkin iki erkek karakterin yakınlaşması devam eder. 

Dizi boyunca Soubi denilen yabancı adamın Ritsuka'ya beslediği eşcinsel ilgi belirgin bir şekilde görülebilir. İkili arasında sık sık sarılma ve öpüşme sahnelerine de yer verilmiştir. İçerikte eşcinsel ve pedofili öğeleri açıkça kullanılmıştır.

Bir diğer önemli nokta ise çocuk karakterin kedi kılığında görünmesi ve utandığı zaman bir kedi gibi kuyruğunu sallamasıdır. Bu tavırlar da son derece fetişist bir anlam içermektedir. Üstelik karakterlerin kedi kulakları bir bekaret sembolü olarak kullanılmaktadır. Hikayeye göre kişi bekaretini yitirdiğinde kedi kulakları da ortadan kaybolur. Bu korkunç yapımın farkında olmak ve çocuk ve gençleri bundan korumak gerekir. 

Loveless serisi lezbiyen karakterlere de yer vermektedir. Yamato ve Kouya isimli iki genç kızın cinsel yakınlaşmalarını içeren sahneler dizide açıkça gösterilmektedir.

Tüm bu yönlerden bakıldığında Loveless serisinin reşit olmayan bireyler üzerinden açıkça bir gey romantizmi oluşturduğunu, pedofilik mesajlar ve fetişist öğeler içerdiğini ve LGBT temsili sergilediğini söyleyebiliriz.