Lenovo ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Çin merkezli uluslararası bilgisayar ve akıllı telefon üreticisi Lenovo, onur yürüyüşlerine katılımı ve şirket içi politikaları ile LGBTQ+ topluluğuna destek veren markalar arasında yer almaktadır.
Lenovo ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Lenovo, kişisel bilgisayarlar ve diğer elektronik ürünlerin tasarımı, üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren Çin merkezli bir çok uluslu bilgi teknolojileri şirketidir. Şirket, LGBT hareketini desteklemek amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Özellikle, Kuzey Amerika'daki LGBT çalışanlarını desteklemek üzere oluşturulan "US Pride" adlı Employee Resource Group (ERG), Lenovo'nun bu alandaki çabalarını simgelemeketedir. Ayrıca, 2018 yılında Lenovo çalışanları, Durham "onur" yürüyüşüne katılarak şirketin LGBTQ+ topluluğuna olan desteğini göstermiştir.

Lenovo, 2022 yılında LGBTIQ+ politikalarını ve uygulamalarını değerlendirmek için tasarlanmış yıllık bir ölçüm aracı olan Workplace Pride Global Benchmark'ta aldığı puanla, LGBT politika ve uygulamalarındaki çabasıyla dikkat çekmiştir. Ayrıca şirket, Amsterdam Bildirisi'ni imzalayarak LGBT çalışanlarını destekleme taahhüdünde bulunmuştur.

LGBTQ
Lenovo çalışanları "onur" yürüyüşüne katılarak LGBTQ+ topluluğuna olan desteklerini göstermişlerdir.

Kaynak:
https://news.lenovo.com/lenovo-celebrates-lgbtq-employees-in-durham-pride-parade/
https://news.lenovo.com/pressroom/press-releases/lenovo-celebrated-for-its-lgbtiq-policies-and-practices-by-workplace-pride/