Lacoste ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Ünlü timsah logosuyla tanınan giyim ve aksesuar markası Lacoste, LGBT topluluğuna açıktan destek vermese de LGBT bayrağının renkleriyle ürettiği Polaroid serisi ile akıllarda soru işareti bırakıyor.
Lacoste ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Lacoste, 1933 yılında Fransız tenisçi René Lacoste tarafından kurulan bir markadır. Şirket, öncelikle ünlü "timsah" logosuyla tanınan lüks spor giyim ve aksesuarları üretimiyle bilinir. Lacoste, tenis giyiminde başladığı yolculuğunu zamanla genişleterek, günlük giyim, parfüm, ayakkabı ve deri ürünleri gibi farklı kategorilerde ürünler sunmuştur. 

Marka, LGBT hareketine açıkça destek vermemesine rağmen, Polaroid serisinin renkleri LGBT bayrağını çağrıştırdığı için akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Bu bağlamda, LGBT sembolü olan renklerden oluşan ürün yelpazesi ve bu renklerle üretilen timsah logolarının yer aldığı diğer ürünler, markanın LGBT topluluğuna destek verdiği düşüncesini akla getirmektedir. Ayrıca bazı mağazalarının LGBT teması ile dekore edilmiş olması dikkat çekici bir şekilde göze çarpmaktadır.

Lacoste
Lacoste'un LGBT renkleriyle hazırladığı Polaroid koleksiyonu.
LGBT
LGBT teması ile dekore edilmiş bir Lacoste mağazasının vitrini.