L'Oréal Grubu ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Kozmetik ve güzellik şirketi L'Oréal Grubu, bünyesinde barındığı çok sayıda tanınmış markanın da aracılığıyla düzenli olarak LGBT kuruluşlarına bağışta bulunmaktadır.
L'Oréal Grubu ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


L'Oréal Grubu, LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla düzenli olarak çeşitli bağışlar gerçekleştirmektedir. Bu bağışlar, LGBT topluluğunun kutladığı "Onur Ayı" gibi dönemlerde gerçekleştirilen etkinliklerden elde edilen gelirlerden oluşmaktadır. Buna örnek olarak Kérastase'in Onur Ayına özel bağışı gösterilebilir. Kérastase, Onur Ayı'nda en çok satan ürünlerinden elde ettiği tüm kârı, LGBTQ+ topluluğunu destekleyen yerel yardım kuruluşlarına bağışlamaktadır.

Kiehl's adlı markanın LGBT aktivizmi güden The Trevor Project'e yaptığı bağış da bir diğer örnek olarak gösterilebilir. L'Oréal Grubu'na ait olan Kiehl's markası, 2010'dan bu yana New York Onur Yürüyüşü'nün resmi sponsoru olmanın yanı sıra, The Trevor Project adlı organizasyona bağışta bulunmaktadır.

LGBT
L'Oréal Grubu, bünyesinde barındığı çok sayıda tanınmış markanın da aracılığıyla düzenli olarak LGBT kuruluşlarına bağışta bulunmaktadır.

L'Oréal grubunun portföyünde birçok tanınmış marka bulunmaktadır, bunlardan bazıları:

·         L'Oréal Paris
·         Maybelline New York
·         Garnier
·         Lancôme
·         Kiehl's
·         Biotherm
·         Vichy
·         La Roche-Posay
·         Yves Saint Laurent Beauté
·         Ralph Lauren Fragrances
·         Urban Decay
·         NYX Professional Makeup
·         Shu Uemura
·         Giorgio Armani Beauty
·         CeraVe
·         Kérastase

Kaynaklar

https://www.loreal.com/en/articles/commitments/pride/#:~:text=L'Or%C3%A9al%20has%20been%20one,fighting%20discrimination%20against%20LGBTQIA%2B%20people. (Erişim tarihi: 24.04.2024)