Krispy Kreme ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Ünlü donut markası Krispy Kreme, gökkuşağı renklerini temsil eden ürünleriyle LGBT topluluğuna destek veriyor.
Krispy Kreme ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Krispy Kreme Doughnuts, popüler bir hamur işi, kahve ve tatlı yiyecek zinciridir. Krispy Kreme Doughnuts, 1937 yılında Amerika'da kurulmuştur. Krispy Kreme, yıllar içinde büyümüş ve uluslararası arenada tanınan bir marka haline gelmiştir. 

Krispy Kreme Doughnuts, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde Pride Month (Onur Ayı) gibi dönemlerde LGBTQ+ topluluğunu destekleyen kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar genellikle "Onur Ayı"na özel gökkuşağı temalı donutlar, renkli glazürler veya ambalajlar içermektedir. Krispy Kreme'in "Onur Ayı" için gökkuşağı rengindeki donutları tanıtması, markanın LGBT topluluğunu destekleme ve “çeşitliliği” kutlama amacıyla yapılan bir adım olarak değerlendirilebilir.

Krispy Kreme'in "Onur Ayı" için ürettiği gökkuşağı temalı ürünü

Krispy Kreme Doughnuts, özellikle İngiltere, Güney Avustralya ve Filipinler şubelerinin Instagram, YouTube, Twitter gibi sosyal medya hesaplarında Onur Ayı'nı kutladıkları paylaşımlarda bulunmuştur. Krispy Kreme Doughnuts Filipinler şubesi Onur Ayı'nı Twitter hesabında "Gerçek tatlılık sınır tanımaz. Gerçek, tatlı sizi kucaklayın ve sevin. Mutlu Onur Ayı" sözleri ile kutlamıştır.

Krispy Kreme Doughnuts'un Onur Ayı'nı kutladığı Instagram paylaşımı