Kellogg's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Gıda markası Kellogg's, Onur Ayı için çıkardığı LGBT temalı ürünleri ve sosyal medya hesaplarında paylaştığı eşcinsel ebeveynlere destek mesajlarıyla LGBT topluluğuna olan desteğini göstermiştir.
Kellogg's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Kellogg's, dünya genelinde bir gıda devi olarak bilinir ve genellikle kahvaltılık tahılları, cipsleri, bisküvileri ve atıştırmalık gıdalarıyla öne çıkar. 1906 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Will Keith Kellogg tarafından kurulan şirket, Onur Ayı’nda çıkardığı “Together” (Birlikte) adlı LGBT temalı bir kahvaltılık gevrekleriyle dikkat çekmiştir. LGBT aktivisti GLAAD kuruluşu ile iş birliği yapılarak üretilen bu meyve aromalı gevrekler, gökkuşağı renklerinde ve yenilebilir sim içeriğiyle LGBTQ+ temsilini vurgulamaktadır. Kutu üzerinde yer alan karakterlerden birinin LGBT bayrağı salladığı görülmektedir.

Kellogg's ayrıca Anneler Günü ve Babalar Günü'nde sosyal medyada yayımladığı kutlama mesajlarına ait görsellerde "Annelerimi seviyorum" ve "Babalarımı seviyorum" ifadelerine yer vererek "eşcinsel ebeveynlere" olan desteğini öne çıkarmıştır.

Kaynaklar

https://crreport.kelloggcompany.com/celebratingpride

https://youtu.be/GfcUHGZ-RJc?feature=shared