Kadokyaputa Sakura | Anime & Manga

Eşcinsellik farklı kimlik kodları altında işlenerek her koşulda normalmiş gibi lanse ediliyor.
Kadokyaputa Sakura | Anime & Manga

 

Cardcaptor Sakura, bir eşcinsel çocuk şovudur. 1996'dan 2000'e kadar manga formunda ve 1998'den 2000'e kadar anime formunda yayınlanan dizi, çocuklara eşcinselliği empoze etmeyi amaçlamıştır. Lezbiyen, biseksüel karakterler içerir. Ana karakter Sakura, Yukito adında (kendisinden çok daha yaşlı) bir adama aşıktır ama aralarında cinsel hiçbir şey geçmez.

Sakura Kinomoto, panseksüel bir karakterdir.

Tomoyo asla çıkıp söylemese de, dizi boyunca kadınlara ilgi duyan bir lezbiyendir.

10. bölümün sonunda Sakura, arkadaş canlısı bir şekilde açıkça Tomoyo'yu sevdiğini söyler. Sakura arkasını döndüğünde, Tomoyo sessizce Sakura'yı gerçekten sevdiğini fısıldar.

Yukito, feminen hareketleriyle bilinen ve okuldaki en popüler erkeklerden biridir. Kızların hepsi onu sever ve erkekler Yukito'nun kendi spor takımlarına katılmasını ister. 

Biseksüel ve maço olan Toya'nın daha önce kadınlara karşı bazı hisleri olsa da ilgisinin sonradan doğrudan Yukito'ya odaklandığını görürüz. Toyo daha geleneksel bir erkek olmasına rağmen eşcinsel olarak kurgulanmıştır. Bu gibi farklı kimlik kodları altında ortak eşcinsel temaların birleştirilmesi, çocuklara ve gençlere, bizim marjinal kabul ettiğimiz her türlü yanlış durumun her zaman ve her koşulda mümkün ve normal olabileceğinin iddiasını taşır.