Gucci ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

İtalyan lüks moda markası Gucci, Onur Ayı'na özel ayakkabı tasarımı ve sosyal medya paylaşımları ile LGBT topluluğuna destek göstermiştir.
Gucci ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Gucci, bir İtalyan lüks moda ve deri ürünleri markasıdır. 1921 yılında Guccio Gucci tarafından Florence, İtalya'da kurulan şirket, deri ürünleri, ayakkabılar, hazır giyim, saatler, mücevherler ve diğer lüks moda ürünleriyle öne çıkmaktadır. Gucci'nin tanınabilir logosu, birbirine dolanmış iki "G" harfinden oluşmaktadır.

Marka, LGBT hareketini destekleyen markalardan biridir. 2016 yılında, Onur Ayı'nı kutlamak amacıyla gökkuşağı renklerinde bir platform ayakkabı tasarlamasıyla dikkat çekmiştir. Gucci'nin bu destek beyanını vurgulamak için kreatif direktör Alessandro Michele, aktris Soko'yu Gucci'nin Snapchat hesabını yönetmek üzere görevlendirmiştir.

Gucci'nin 2016 yılında Onur Ayı kutlamalarına özel olarak tasarladığı LGBT temalı platform ayakkabılar.

Aralık 2023'te, kreatif direktör Sabato de Sarno tarafından tasarlanan yılbaşı kampanyası, Gucci'nin resmi Instagram hesabında paylaşılmıştır. Kampanya, gey ve lezbiyen çiftler arasında öpüşme sahnelerine yer vermiştir.

Kaynaklar:

https://www.trendhunter.com/trends/rainbow-creepers