Givenchy ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Fransız lüks moda evi Givenchy, Onur Ayına özel ürettiği dijital eserden elde ettiği geliri bir LGBT kuruluşuna bağışlayarak topluluğa desteğini göstermiştir.
Givenchy ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Givenchy, 1952 yılında Paris'te İtalyan asıllı tasarımcı Hubert de Givenchy tarafından kurulan bir Fransız lüks moda evi olarak bilinir. Marka, parfümlerden aksesuarlara, ayakkabılardan deri ürünlere kadar çeşitli ürün kategorilerinde faaliyet gösterir. Hubert de Givenchy'nin 2018'deki ölümüne rağmen marka tasarım çalışmalarını sürdürmektedir.

Givenchy, LGBT hareketini destekleyen bir profil çizmiştir. Givenchy Parfums, Onur Ayı (Pride Month) kapsamında LGBTQ gençlerini desteklemek amacıyla Londralı galerist ve LGBTQ destekçisi Amar Singh ile işbirliği yaparak dijital bir eser olan "Pride"ı ortaya çıkarmıştır. Bu dijital eser, NFT (değiştirilemez token) olarak satışa sunulmuş ve elde edilen gelir, 15-30 yaş arasındaki LGBT gençlere destek sağlayan Le MAG Jeunes derneğine bağışlanmıştır.

LGBT
Givenchy, Onur Ayı kapsamında ürettiği "Pride" adlı bir dijital üründen elde ettiği geliri bir LGBT kuruluşuna bağışlamıştır.

Kaynaklar

https://wwd.com/fashion-news/fashion-scoops/givenchy-parfums-creates-nft-artwork-profit-lgbtqia-cause-1234854478/  (Erişim Tarihi: 09.01.2024)