GAP ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Dünya genelinde tanına marka, transseksüellerin yer aldığı reklam filmleri çekmenin yanı sıra LGBTQ+ destekçilerinin organizasyonlarına bağış yapıyor.
GAP ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

GAP, 1969 yılında Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir giyim perakende şirketi olarak kurulmuş olup dünya genelinde tanınmış bir markadır.

GAP, LGBTQ+ topluluğu konusunda destekleyici bir tutum sergilemektedir. Ayrıca, Uluslararası Transseksüel Görünürlük Günü'nü kutlamak adına, transseksüel Indya Moore ile bir reklam filmi çekmiştir.

Uluslararası Transseksüel Görünürlük Günü'nü kutlamak adına çekilen reklam filminde yer alan transseksüel Indya Moore

GAP'in resmi web sitesinde belirtilene göre, her yıl "Onur Kutlamaları" adı altında geçen dönemde LGBTQ+ topluluğunun organizasyonlarına bağış yaparak destek verme sözü vermektedir.

Ayrıca, GAP'in bir alt markası olan Old Navy, LGBTQ+ temalı özel bir koleksiyon tasarlamıştır. Bu kapsamda, Old Navy Amerika Birleşik Devletleri'nde genç LGBTQ+ evsizlerine yardım etmeyi amaçlayan Ali Forney Center'a 50.000 $ bağış yapmaktadır.

GAP'in alt markası Old Navy tarafından hazırlanan LGBT özel koleksiyonundan bir parça

Bunun yanı sıra GAP, transseksüel ve non-binary gençleri desteklemeyi amaç edinen The GenderCool Project'e 50.000 $ bağış yapmaktan gurur duyduğunu ifade etmektedir.

Ek olarak, resmi sayfasında “Transgender Topluluğuna Destek Olmak: Aidiyetin Gücü” başlıklı bir yazı bulunmaktadır. Bu yazıda, GAP’in Uluslararası Transseksüellik Görünürlük Günü'nü kutlama ve LGBTQ+ topluluğu ile dayanışma içinde olma çabalarını vurgulamaktadır. 

Gap'ın resmi sayfasında yer alan “Transgender Topluluğuna Destek Olmak: Aidiyetin Gücü” başlıklı yazı