Fjallraven Kanken ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

İsveçli outdoor giyim ve ekipman üreticisi Fjällräven, Onur ayına özel sınırlı sayıda LGBT temalı sırt çantasını Fjällräven Kånken Rainbow adıyla piyasaya sürdü.
Fjallraven Kanken ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Fjällräven Kånken, İsveçli bir outdoor giyim ve ekipman üreticisi olan Fjällräven'in ünlü bir sırt çantası modelidir. Fjällräven Kånken, 1978 yılında İsveçli Ake Nordin tarafından tasarlandı. Kånken, hem günlük kullanım hem de doğa etkinlikleri için uygun bir seçenek olsa da LGBT teması taşıyan ürün üretmiştir.

Fjällräven, Onur Ayı'na ithafen popüler sağlam sırt çantalarının en son tasarımı olan Fjällräven Kånken Rainbow'u piyasaya sürdü. Sınırlı sayıda üretilen bu parça, çantanın artık ikonik hale gelen dikdörtgen siluetini gökkuşağı kayışlarla siyah renkte sunuyor.

Fjällräven Kånken markasının Onur ayı için tasarladığı LGBT temalı çanta

Fjällräven, “Doğa Yargılamaz” başlıklı kampanya kapsamında yaptığı bir basın açıklamasında, “Doğada önyargı yoktur ve gökkuşağı, çeşitlilik, açıklık ve eşit hakların sembolü olarak açık havada yaşamının ruhunu mükemmel bir şekilde özetlemektedir. Kånken Rainbow ile Fjällräven, her bireyin kendini ifade etme hakkını kutluyor.” ifadelerini kullanıyor.

Fjällräven Kånken markasının LGBT temalı ürünleri