Dyson ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Elektrikli süpürge üreticisi Dyson, içeriğinde gökkuşağı bayrağının yer aldığı bir reklam kampanyası düzenleyerek LGBT topluluğuna açıkça destek sunuyor.
Dyson ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Dyson, İngiltere merkezli bir teknoloji şirketi olup, dünya genelinde tanınmış bir ev eşyaları ve elektrikli süpürge üreticisidir. Şirket, 1991 yılında Sir James Dyson tarafından kurulmuştur ve ürün yelpazesi elektrikli süpürgeler, hava temizleyicileri, saç kurutma makineleri, vantilatörler ve el kurutma makineleri gibi yenilikçi teknolojiye sahip ev eşyalarını içermektedir.

Dyson, LGBT+ hareketini destekleyen bir tutum benimsemektedir. 2021 yılında yayınladığı reklam filmi [1], Dyson süpürgesinin LGBT bayrağı rengi ve tasarımına sahip bir halıyı temizlemesi ile bu desteği açıkça ifade etmektedir.

LGBT temalı reklam filminden bir kare

Şirket sadece simgesel destekle sınırlı kalmamıştır. Ayrıca, her yıl Haziran ayında gerçekleşen Onur ayı etkinlikleri sırasında, Dyson, dünya genelindeki LGBTQ+ topluluğunu desteklemek ve çalışanlarını bu etkinliklere katılmaya teşvik etmektedir. 

Dyson çalışanları, Onur ayı etkinliklerine katılım sağlıyor.

Bununla birlikte, Dyson, LGBTQ+ çalışanlarının ve topluluğunun isteklerini karşılamak ve desteklemek amacıyla PROUD Network adlı bir çalışan grubunu oluşturmuştur [2].

Markanın sosyal medya hesaplarında Onur ayı destek paylaşımları yer alıyor.

Kaynaklar

[1] https://youtu.be/pJqi5mMkW80?feature=shared

[2] https://www.dyson.co.uk/newsroom/overview/news/june-2022/celebrating-pride-at-dyson