Domino's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Dünya çapında bilinen fast-food zinciri Domino's Pizza, LGBT destekçisi kuruluşlara verdiği desteğin yanı sıra İsrail'de LGBT temalı paketlerle dağıttığı pizzalarla gündem oldu.
Domino's ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Domino's, dünya genelinde bilinen bir fast-food zinciri olan Domino's Pizza'nın marka adıdır. İlk olarak 1960 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Michigan'da kurulan şirket, pizza ve diğer hızlı servis yemekleri sunan bir zincir restoran olarak faaliyet göstermektedir.

Domino's LGBT hareketine verdiği destekle dikkat çeken markalar arasındadır. Şirket, Michigan'da gerçekleştirilen bir Onur Ayı kutlaması olan Motor City Pride Festivali'nde, cinsiyet değiştirmek isteyen gençlere ve ailelerine destek grupları ve maddi destek sunan trans aktivisti “Stand with Trans” kuruluşu ile iş birliği yaparak LGBT topluluğuna destek verdi. 8-9 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte, Domino's ekibi LGBTQ+ topluluğunu kutlamak, “farkındalık yaratmak” ve Stand with Trans'a destek sağlamak amacıyla bir araya geldi. Domino's ayrıca Stand with Trans için bağış topladı ve bu kuruluşa toplamda 1.817 dolarlık bir katkıda bulundu. 

Ayrıca, İsrail'de LGBT temalı özel bir paketle pizza dağıttığı görüntüler sosyal medyaya yansıdı.

Domino's Pizza'nın İsrail'de LGBT temalı kutularda pizza dağıttığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Kaynaklar

https://media.dominos.com/stories/motor-city-pride-2023/ (Erişim tarihi: 25.12.2023)

https://media.dominos.com/stories/pride/  (Erişim tarihi: 25.12.2023)