CAT (Caterpillar) ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Ağır makineleri ile bilinen CAT (Caterpillar) markası, Onur Ayı'na özel olarak LGBT bayrağının renkleriyle tasarladığı dozer ile LGBT topluluğuna destek verdiğini açıklamıştır.
CAT (Caterpillar) ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

CAT (Caterpillar) markası, ağır makineleri ve inşaat ekipmanlarıyla öne çıkan bir marka olarak bilinir. Ancak Caterpillar aynı zamanda iş kıyafetleri ve ayakkabıları gibi giyim ürünleri de üreten bir yan kuruluşa sahiptir. Geniş bir ürün yelpazesi içerisinde iş pantolonları, iş gömlekleri, ceketler, iş botları ve diğer aksesuarlar bulunmaktadır.

Marka, LGBT hareketini destekleme çabalarını şu şekilde ifade etmektedir: "2020 Onur ayının sonuna yaklaşırken, PRIDE (ONUR) giydirmeli Caterpillar D6 Dozerimizi tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Yaklaşık 20 ton ağırlığındaki bu makine, Birleşik Krallık'ta Pride'ı destekleyen en büyük iş makinesi!"

LGBT
İş makineleriyle tanınan Cat markasının LGBT bayrağının renkleriyle tasarladığı Caterpillar D6 Dozeri.

Ayrıca CAT’in resmi sayfasında bir çalışanının eşcinsel olma sürecini anlattığı bir yazı bulunmaktadır. Yazının sonunda CAT, Onur Ayı'nı kutlayarak LGBTQ+ haklarına destek verdiğini ve dünya genelinde "çeşitliliği" değerli bulduğunu belirtmektedir.

Eşcinsel
CAT, resmi sayfasında eşcinsel olma sürecini anlatan bir çalışanının yazısına yer veriyor. 

Tüm bunların yanı sıra, YouTube'da birçok LGBT üyesine yer verdiği "Celebrating Pride Month" (Onur Ayını Kutluyoruz) adlı bir video yayınlayarak LGBT topluluğuna desteğini pekiştirmiştir.

Kaynaklar

https://www.caterpillar.com/en/careers/careersnews/pride-2021.html

https://www.barton.co.uk/blog/20-tonnes-of-pride-celebrating-diversity/

https://youtu.be/d15byhEE8Kc?feature=shared