Carrefour ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Fransız perakende şirketi Carrefour, LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla iş birlikleri yapmış, Onur Ayı kutlamalarına katılım göstermiştir.
Carrefour ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Fransız perakende şirketi Carrefour, LGBT topluluğunu desteklemek amacıyla LGBT destekçisi "Fondation Le Refuge" ile iş birliği yapma kararı aldığını duyurmuştur. 1959 yılında Marcel Fournier, Denis Defforey ve Jacques Defforey tarafından kurulan Carrefour, dünya genelinde süpermarketler, hipermarketler ve çevrim içi perakende hizmetleri gibi farklı formatlarda mağazalarıyla bilinmektedir.

Carrefour'un resmi sayfasında yer alan açıklamaya göre, bu iş birliği kapsamında genç LGBT üyelerine iş bulmalarında rehberlik edilecektir. Ayrıca, bu gençlere iş başvurularında öncelik tanınması ve Carrefour'a kolay erişim sağlanması hedeflenmektedir.

Carrefour, aynı zamanda Arjantin'de yayınlanan ve Onur kutlamalarından görüntülere yer veren kısa bir video ile LGBT hareketine olan desteğini vurgulamıştır.

Dünya çağında süpermarketleri ile bilinen Fransız perakende şirketi Carrefour, LGBT topluluğunu açıktan destekleyen markalar arasındadır.


Kaynaklar

[1] https://www.carrefour.com/en/news/2023/carrefour-sassocie-la-fondation-le-refuge-et-annonce-une-serie-de-mesures-pour-soutenir
[2] https://youtube.com/shorts/3RkSXkOOjkU?feature=shared