Burger King ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Fast food markası Burger King, Onur Yürüyüşlerine sponsor olmanın yanı sıra eşcinsel evlilik içerikli reklam kampanyalarıyla LGBT topluluğuna destek gösteriyor.
Burger King ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Dünyaca ünlü fast food restoran zinciri Burger King, Amerika, İngiltere, İspanya ve Brezilya gibi pek çok ülkede Onur Yürüyüşlerine sponsor olmasının yanı sıra ürettiği ürünler ve reklam çalışmalarıyla da LGBT topluluğuna desteğini göstermektedir. 

Eşcinsel evliliği konu alan reklam kampanyasından bir kare

Almanya’da Onur ayı kapsamında eşcinsel evliliği destekleyen bir reklam çalışması yayınlayan firma, söz konusu reklamda düğün hazırlıkları içerisindeki gey çifte yer vermiştir. Burger King tarafından düğün hediyesi olarak çifte Whopper burgerin kömüründen elde edilen bir yüzük verilmiştir. Eşcinsel evliliğin yasal olduğu Almanya’da yayınlanan film LGBT üyelerinin evlilik haklarını desteklemektedir. [1]

Markanın Onur ayı özel menüsü

Avusturya'daki restoranlarında ise Onur ayına özel "Pride Whopper" menü satışa çıkarılmıştır. 

"Aşk Her Şeyi Kapsar" sloganıyla paylaşılan reklam görseli

Burger King Finlandiya, Onur Yürüyüşünü kutlamak için “Love Conquers All” (Aşk Her Şeyi Kapsar) isimli bir reklam çalışması yayınlamıştır. Reklam görselinde Burger King kralının, McDonald's maskotunu öptüğü görülüyor.

[1] https://www.youtube.com/embed/cpChfrWqHpg