BP (British Petroleum) ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Enerji şirketi BP (British Petroleum), çalışma ortamında yürüttüğü programlar ve gerçekleştirdiği ortaklıklar aracılığıyla LGBT topluluğunu sürekli olarak destekleyen markalar arasında yer alıyor.
BP (British Petroleum) ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

BP (British Petroleum), 1909 yılında İngiltere'de kurulan bir enerji şirketidir. Şirket, petrol ve doğal gaz arama, üretim, rafinaj, dağıtım, enerji üretimi ve alternatif enerji kaynakları gibi geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir. BP, LGBT hareketini destekleyen markalardan biri olarak bilinir.

BP, çalışan liderliğindeki BP Pride grubu tarafından yönetilen iki programa sahiptir: Safe Space ve Allies. Safe Space, tüm LGBT üyesi çalışanlara açık bir programdır ve amacı "kucaklayıcı" bir iş ortamı oluşturmaktır. Diğer yandan Allies, BP içinde destekleyici bir çalışma kültürü oluşturmayı hedeflemekte ve deneyimli çalışanların diğerlerine mentorluk yapmasını içeren karşılıklı mentorluk gibi yöntemleri içermektedir.

BP, LGBT konularında sektörler arası ağlar oluşturarak Stonewall Workplace Equality Index'te enerji şirketleri arasında en yüksek sıralamaya sahip olmuştur. Bu program, LGBT savunucusu Stonewall kuruluşu tarafından her yıl düzenlenen bir değerlendirme programıdır. 

Ayrıca BP, dünyanın en büyük transseksüel ve non-binary organizasyonu Trans in the City'nin kurucu kurumsal üyelerindendir ve LGBT çalışanlarına olan taahhüdünü desteklemek amacıyla Stonewall Global Champion, Birleşik Krallık’ta Stonewall Diversity Champion, Amerika’da “Out and Equal Workplace Advocates”, “INvolve”, “OUTstanding”, “Pinkdot” ve “Human Rights Campaign Foundation” gibi dış ortaklıklarla iş birliği yapmaktadır.

BP'nin LGBT topluluğuna destek amaçlı katıldığı Onur yürüyüşünden bir görsel.

Kaynaklar

https://www.bp.com/en/global/corporate/careers/life-at-bp/diversity-equity-and-inclusion/lgbt.html