Black Butler - Kuroshitsuji | Anime & Manga

Popüler seri, şiddet ve cinselliğin yanı sıra LGBT temalarını da işliyor.
Black Butler - Kuroshitsuji | Anime & Manga

 

"Black Butler" (Kuroshitsuji olarak da bilinir), Yana Toboso tarafından yazılan ve çizilen bir manga serisinden uyarlanan popüler bir anime ve manga serisidir.

18 yaş ve üzeri izleyici kitlesine yönelik "Black Butler" (Kuroshitsuji) serisi, şiddet ve cinsellik içermesinin yanı sıra LGBT temaları açısından da bazı eşcinsel ve biseksüel karakterlere de yer vermektedir. 

Hikaye, 19. yüzyıl Victoria dönemi İngiltere'sinde geçer. Ana karakter, Ciel Phantomhive adlı genç, zeki ve soylu bir Konttur. Ciel, ailesinin ölümüyle sonuçlanan trajik bir olay yaşamış ve intikam yemini etmiştir. Aynı zamanda, gizemli ve güçlü bir iblis olan Sebastian Michaelis ile bir kontrat yaparak onun hizmetine girmiştir. Sebastian, Ciel'in yanında şefkatli bir uşak ve aynı zamanda güçlü bir koruyucudur. Ciel, ailesinin ölümünden sorumlu olan kişileri bulmak ve intikam almak için Sebastian'ın yardımını kullanır.

Bazı hayranlar Ciel ve Sebastian arasındaki ilişkiyi eşcinsel ilişki olarak yorumlamaktadır. Ancak dizinin yaratıcısı Yana Toboso, ilişkinin romantik olmadığını, daha ziyade bir efendi-hizmetkâr ilişkisi olduğunu belirtir. Fakat izleyici kitlesi ona katılmaz. 

Seride yer alan Grelle Sutcliff adındaki yan karakter, Shinigami (ölüm meleği) olarak bilinen ölüm tanrılarından biridir. Grelle, erkeksi bir görünüme sahiptir ve genellikle kadın kıyafetleri giyer. Ancak, seslendirilmesi bir erkek tarafından yapılmıştır. Dizinin yapımcısı Yana Toboso'ya göre Grell transseksüeldir. 

Sakıncalı sahnelerden bazıları:

  • Birden fazla karakterde burun kanaması görülür (animelerde bu cinsel uyarılmayı ifade eder).
  • Ana karakterlerden biri kırbaçla cinsel içerikli bir şekilde dövülür.
  • Bir bölüm, üstü başı yırtıklarla kaplı bir çocuğun yaşlı bir adamın yanında uyanmasıyla açılır. Daha sonra çocuğun eski bir seks kölesi olduğu ortaya çıkar.