Ariel ve Fairy Markalarının LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Deterjanlarıyla bilinen Ariel ve Fairy, LGBT destekleyici kuruluşlara yüklü miktarda bağış yaparak topluluğa olan desteklerini sürdürmektedir.
Ariel ve Fairy Markalarının LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Procter & Gamble (P&G) şirketine ait temizlik ürünleri markası Ariel, özellikle çamaşır deterjanlarıyla bilinen bir markadır. Ariel'in ürünleri, giysileri temizlemek ve lekelerden arındırmak amacıyla özel olarak formüle edilmiştir. Dünya genelinde yaygın bir kullanıma sahip olan Ariel, temizlik ihtiyaçlarını karşılamak adına birçok ülkede faaliyet gösteren bir markadır.

P&G’ye ait Ariel ve Fairy markaları, uzun yıllardır LGBT destekleyicisi bir kuruluş olan “akt” ile iş birliği içindedir. Son beş yılda, Fairy ve Ariel markaları akt'ye toplamda 320.000 Sterlin bağış yaparak bu desteklerini sürdürmüşlerdir.

Akt CEO Yardımcısı Carrie Reiners, şu ifadeleri kullanmıştır: "Akt, P&G ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı sürdürmekten mutluluk duymaktadır. Fairy ve Ariel'in #SpreadTheLove kampanyası aracılığıyla sağladıkları cömert destek, Akt'nin Birleşik Krallık'ta evsizlik ve istismarla karşı karşıya kalan ve kimlikleri nedeniyle kabul edilmeyen genç LGBTQ+ üyelerine yardım etmeye devam edebilmesini sağlayacaktır."

LGBT
Fair ve Ariel ürünlerinin ambalajlarında LGBT teması

Kaynak:

https://www.supersavvyme.co.uk/fairy-and-ariel-spreadthelove-pride-2023