Young Avengers | Çizgi Roman

Marvel Comics tarafından yayımlanan çizgi roman serisi Young Avengers, çeşitli eşcinsel karakterlere yer vermesiyle LGBT temsiliyeti gerçekleştiren çizgi romanlar arasında yer almaktadır.
Young Avengers | Çizgi Roman


Young Avengers, Marvel Comics tarafından 2005-2013 yılları arasında yayımlanan bir çizgi roman serisidir. Seri, Allan Heinberg ve Jim Cheung tarafından yaratılmış ve Yenilmezler'den (Avengers) esinlenen genç süper kahramanlardan oluşan bir ekibe yer vermiştir.

Young Avengers çizgi roman serisi birkaç LGBT karakteri içerir. 

1. Hulkling (Teddy Altman)

Kree ve Skrull ırklarının birleşiminden doğmuş olan Hulkling, devasa bir güce sahip ve şekil değiştirebilme yeteneğine sahip bir karakterdir. Aynı zamanda Young Avengers ekibinin üyelerinden biridir ve Wiccan (Billy Kaplan) ile eşcinsel bir ilişki yaşamaktadır.

Eşcinsel
Eşcinsel Hulkling karakteri, Young Avengers ekibinin bir diğer üyesi Wiccan ile eşcinsel ilişki yaşamaktadır. 

2. Wiccan (Billy Kaplan)

Doğaüstü güçlere sahip olan Wiccan, gerçek adıyla Wanda Maximoff (Scarlet Witch) ve Vision'un oğludur. Eşcinsel bir karakter olan Wiccan, Young Avengers ekibinin üyelerinden biri olarak çeşitli serilerde önemli rol oynamıştır.

Eşcinsel
Süper kahramanlar Wanda ve Vision'un oğlu Wiccan da eşcinsel karakterlerden biridir.

Hulkling ve Wiccan ilişkisi, "Young Avengers" adlı çeşitli çizgi roman serilerinin birçok bölümünde ele alınmıştır. İkilinin eşcinsel ilişkisi, genellikle çeşitli olay örgülerinde ve "Young Avengers" serisinin farklı ciltlerinde önemli bir tema olarak işlenmiştir. Hatta Hulkling ve Wiccan, Empyre serisinde evlenmiştir. Evlilikleri, Avengers Aftermath #1 adlı çizgi romanın Ekim 2020'de yayımlanmıştır.

Hulkling ve Wiccan'ın serinin ilerleyen bölümlerinde eşcinsel evlilik gerçekleştirdiği görülmektedir.

3. America Chavez (Miss America)

Lezbiyen olan Miss America karakterinin en ikonik sahnelerinden biri, Young Avengers #15'te Kate Bishop'ın Young Avengers ekibinin tek heteroseksüel üyesi olduğunu fark etmesiyle yaşanır. Miss America, ona yan gözle bakar ve ünlü lezbiyen repliğini söyler: "Prenses, bana nasıl baktığını gördüm. O kadar da heteroseksüel değilsin."

Lezbiyen
Miss America karakteri, Young Avengers ekibinin lezbiyen üyesidir.

Kelly Thompson'ın West Coast Avengers serisi sırasında Miss America, süper kahraman Alloy olarak da bilinen Ramone Watts ile çıkmaya başlamıştır.