UPS Kargo ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Lojistik ve kargo şirketi UPS, LGBT topluluğunu desteklemek için izlediği çeşitli yolları kendi internet sitesinde beyan ediyor.
UPS Kargo ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

UPS (United Parcel Service), Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir lojistik ve kargo şirketidir. UPS'in resmi web sitesinde belirtilen bilgilere göre, şirket LGBT topluluğunu desteklemek için şu yolları izlemektedir:

  1. Ulusal LGBT Ticaret Odası (NGLCC) ile işbirliği yaparak LGBT sahipliğindeki işletmelere ABD, İngiltere ve Almanya'da doğrudan mali destek sağlama.
  2. Proudly Unstoppable programı aracılığıyla LGBT sahipliğindeki küçük işletmeleri destekleyerek çeşitli iş topluluklarının oluşmasına katkıda bulunma.
  3. İnsan Hakları Kampanyası (HRC) tarafından 2021 yılında LGBT eşitliği açısından en iyi çalışma yerlerinden biri olarak kabul edilme.
  4. LGBT üyesi çalışanlar ve destekçileri bir araya getirmeyi amaçlayan Pride Alliance İş Kaynak Grubu'nu kurma.
  5. The UPS Foundation aracılığıyla LGBTQ+ topluluğunu desteklemek için 500.500 dolarlık mali yardım ve 3.950 gönüllü çalışma saatinin sağlanması.
UPS'in internet sitesinde yayınladığı Onur ayı kutlama mesajı 

Ayrıca 2020 yılında UPS'in yayınladığı bir reklamda, Sara adındaki bir annenin, oğlunun kendisine eşcinsel olduğunu itiraf etmesinin ardından yaşadığı duygular ve LGBT topluluğuna sunduğu destek anlatılmaktadır [2]. Sara, "Free Mom Hugs" adlı organizasyonu kurarak ve onur festivallerine katılarak isteyen her LGBT'liye sarılmayı teklif etmektedir. Reklamda, bu dileğin birkaç paketten yüzlerce pakete nasıl dönüştüğüne vurgu yapılmaktadır. 

UPS'in LGBT topluluğuna desteğini gösteren reklam çalışması

Kaynaklar

[1]https://about.ups.com/us/en/social-impact/diversity-equity-and-inclusion/ups-celebrate-pride-month.html

[2] https://youtu.be/OoX1wAkHL-Q?feature=shared