Ultimate Spider-Woman / Black Widow

Marvel tarafından yayınlanan All-New Ultimates adlı çizgi romanda yer alan süper kahraman Spider Woman, erkek beynine sahip eşcinsel bir kadın olarak tasarlanmıştır.
Ultimate Spider-Woman / Black Widow

 

2000 yılında Marvel, yeni bir çizgi roman serisi yayınlamıştır. Her süper kahramanın hikayesinin yeniden yazıldığı bu seride Spider-Woman (Örümcek Kadın) da baştan tasarlanmıştır. Ultimate Evreni'nde yer alan bu karakter, diğer Spider-Woman'ların bir kombinasyonu olarak karşımıza çıkar. Spider-Woman, standart 616 Evreni'nde heteroseksüel bir karakterken, Ultimate Evreni'nde birden bire eşcinselliğini ilan eden lezbiyen bir karakter olarak gösterilir. Ultimate evrenindeki Jessica Drew, Peter Parker'ın dişi klonu olarak düşünülebilir. Başlangıçta Örümcek Kadın olan karakter daha sonra 2014 All-New Ultimates dizisinde Kara Dul rolünü üstlenmiştir. 

All-New Ultimates'ta Jessica arkadaşlarıyla kumsalda bir gün geçirirken, onlara kadın bedeninde olduğunu ancak bir erkek beynine sahip olduğunu söyler. Arkadaşları ona cinsel meylini sorduğunda ise Jessica "kızlar" diye yanıt verir.

Eşcinsel
Marvel karakteri Spider Woman, kadın bedeninde olduğunu ancak bir erkek beynine sahip olduğunu söyler ve eşcinsel meylini ifade eder. 

Ultimate Comics Spider-Man # 25'inde Miles Morales'e " Ben Peter Parker değilim . Ben bir erkek bile değilim. Ben Jessica Drew'um " diyor.

Hayatının önemli bir bölümünü bir erkek olarak yaşadıktan sonra Örümcek Adam’ın kadın klonu olarak yeniden tasarlanmak LGBT çevrelerince onu bir trans (kişinin biyolojik cinsiyetine belli yollarla müdahalede bulunup bir diğer biyolojik cinsiyete bürünme hali) olarak etiketliyor. Aralarındaki tek gerçek farkın, Jessica'nın önce kendini farklı bir bedende bulması ve cinsiyetinin farkına varmasının bunun ardından gelmesi olduğunu iddia ediyorlar.