The Lover adlı Güney Kore dizisinde gey çifte yer veriliyor

Birbirlerine komşu dört çiftin hikayesini konu edinen Güney Kore dizisinde çiftlerden birinin eşcinsel olması dizide LGBT temasına yer verildiğini gösteriyor.
The Lover adlı Güney Kore dizisinde gey çifte yer veriliyor

 

"The Lover" 2015 yılında Güney Kore'de yayınlanmış olan bir televizyon dizisidir. Dizi, romantik komedi türündedir ve farklı yaşlardan ve ilişki statülerinden dört çiftin hikayesini anlatır. Dizinin ana konusu, aynı apartmanda yaşayan dört çiftin ilişkileridir. Her bir çiftin kendi özel ve karmaşık ilişki dinamikleri vardır. Bu dört çift şunlardır:

1.Genç çift: Genç bir erkek ve kadının ev arkadaşı olarak başlayan ilişkileri zamanla romantik bir boyuta evriliyor.

2.Ortanca yaşlı çift: İş arkadaşları olan bu çift, iş yerindeki ilişkilerinin ötesine geçip romantik bir ilişki yaşamaya başlarlar.

3.Yaşlı çift: Bu çift, uzun süredir bir arada yaşayan ve çocukları olan bir çifttir. İlişkilerindeki tükenmişlik ve yeniden canlanma temalarını işler.

4.Gey çift: Dizi, ilişkilerini sürdürmeye çalışan bir eşcinsel çiftin hikayesini de içerir. Bu anlamda eşcinselliğin ve eşcinsel ilişki tarzlarının normalleştirilmeye çalışıldığı dizide LGBT temasının işlendiği görülür. 

Gey çift üzerinden eşcinsellik normalleştiriliyor.