The Amazing World of Gumball

Dizinin yapımcısı, dizide onaylanmış bir eşcinsel karakter bulunduğunu ifade ediyor.
The Amazing World of Gumball

 

The Amazing World of Gumball, mizahi ve absürt öğeleri ile bilinen bir çizgi dizidir. Aynı zamanda toplumsal eleştiriler ve göndermeleri içeren bir temaya sahiptir. Gumball, eğlenceli içeriğiyle çocuklar ve yetişkinler arasında popüler bir çizgi dizi olarak geniş bir hayran kitlesi kazanmıştır.

Çizgi dizideki Leslie karakteri, eşcinsel bir karakter olarak tasvir edilmiştir. Leslie, çiçek görünümüne sahiptir. Ayrıca bilinenin aksine kız gibi sesi olmasına rağmen aslında bir erkektir.

Dizinin yapımcısı tarafından atılan bir tweet'e göre, bu dizide onaylanmış bir eşcinsel karakter bulunmaktadır. Dolayısıyla Gumball'ın kendisinin de panseksüel  (cinsiyeti fark etmeksizin herkese cinsel olarak meyletme) veya biseksüel olduğundan şüphelenilir.

Leslie karakterinin cinselliği hiçbir zaman dizide açıkça belirtilmez (tüm karakterler için geçerli olduğu gibi), ancak karakterin dizi boyunca yalnızca diğer erkeklere ilgi gösteren ve asla bir kızla ilgilenmeyen bir erkek olduğu düşünülürse eşcinsel olduğu sonucuna ulaşılabilir. 

(Kadınsı şeylerden hoşlanmam, kadınlardan hoşlandığım anlamına gelmez.)