Tammy (Baş Belası)

2014 yılında gösterime giren Warner Bros yapımı komedi filmi Tammy, evli bir lezbiyen çiftin hikayesine de yer veriyor.
Tammy (Baş Belası)

 

2014 yılında gösterime giren Warner Bros yapımı “Tammy” (Baş Belası) filmi, hayatı yolunda gitmeyen bir kadının büyükannesiyle yeniden bir araya gelmesini ve ikilinin maceralarını ele alıyor. Filmin bazı bölümlerinde ise LGBT öğelerine rastlanıyor. 

Örneğin, ana karakterin restoranda tavlamaya çalıştığı iki erkeğin aslında birbiriyle sevgili olduklarından bahsedildiği bir sahne bulunuyor. Erkeklerin her ikisinin de kadını reddetmesi üzerine ana karakterin büyükannesi onların bir çift olduğunu söylüyor. 

Filmde kısa bir an gösterilen gey çift haricinde lezbiyen bir çiftin hikayesine de yer veriliyor. Ana karakteri evlerinde misafir eden kadınlar evli olarak gösteriliyor. Eşcinsel ilişkileri son derece normal karşılanan bu çift, bir sahnede baş karaktere ilişki konusunda tavsiyelerde de bulunuyor.

lezbiyen
2014 Warner Bros yapımı komedi filmi Tammy, evli bir lezbiyen çiftin hikayesine de yer veriyor.

Genel olarak Lenore ve Susanne isimli lezbiyen kadınlar üzerinden eşcinsel evlilik temasının işlendiğini söylemek mümkün. Filmde özellikle gey ve lezbiyen çiftlere yer verilerek LGBT temsiliyeti gerçekleştiriliyor.