Skip and Loafer | Anime & Manga

Misaki Takamatsu tarafından yazılan ve çizilen manga serisinden uyarlanan Japon anime serisi Skip and Loafer, biyolojik cinsiyeti erkek olan bir transseksüel karaktere yer veriyor.
Skip and Loafer | Anime & Manga


Skip and Loafer (bilinen diğer bir adıyla “Skip to Loafer”), Misaki Takamatsu tarafından yazılan ve çizilen manga serisinden uyarlanan bir Japon anime serisidir. 2023 yılında yayınlanmaya başlayan bu seri, lise gençliğini ve o dönem kurulan dostlukları ele alıyor.

Hikayenin ana kahramanı Mitsumi, okumak üzere Tokyo’ya, “halasının” yanına taşınan bir kız çocuğu. Ancak Mitsumi’nin “halası” rolündeki Nao, esas cinsiyeti (biyolojik cinsiyeti) erkek olan bir trans kadın olarak karşımıza çıkıyor. Hikayeye göre Tokyo’da yaşamakta olan Nao-chan, yeğenine kol kanat geren bir “hala” olarak gösteriliyor. Başroldeki Mitsumi ise Nao’nun transseksüelliğini kabul eden ve destekleyen bir tutum sergiliyor. Kadın sesine sahip olan karakter, izleyiciye oldukça sevecen ve sempatik bir şekilde yansıtılıyor. Bu yönüyle Skip to Loafer animesi, trans görünürlüğünü artıran ve LGBT temsiliyetine yer veren yapımlar arasında yer alıyor.

Trans karakter
Mitsumi’nin “halası” rolündeki Nao, biyolojik cinsiyeti erkek olan bir trans kadın olarak karşımıza çıkıyor.