Sihirli Okul Otobüsü Yeniden Yollarda

Çocuklara yönelik çizgi dizide, transseksüel karakterle LGBT göndermesi yapılıyor.
Sihirli Okul Otobüsü Yeniden Yollarda

 

"Sihirli Okul Otobüsü Yeniden Yollarda" (The Magic School Bus Rides Again), orijinal "The Magic School Bus" serisinin yeniden uyarlamasıdır ve Netflix'te yayınlanan bir animasyon televizyon dizisidir. Seri, orijinal kitap serisine dayanan ve bilim eğitimi temalarını çocuklara aktaran bir çocuk programıdır. İlk kez 2017 yılında yayınlanmaya başlamıştır.

Dizi, Bayan Frizzle'ın (Valerie Frizzle) liderliğindeki sınıfı ve sihirli okul otobüsü ile yapılan bilimsel maceraları konu alır. Öğrenciler, her bölümde farklı bir konsept veya fenomen üzerine eğitici ve eğlenceli deneyimler yaşarlar. Özgün seriden farklı olarak, "Sihirli Okul Otobüsü Yeniden Yollarda," modern teknoloji ve görsel efektlerle güncellenmiş bir tarza sahiptir.

Jackson bukalemunu olan Liz karakteri, Otobüs ve Frizzle kardeşlerle birlikte Sihirli Okul Otobüsü serisinin maskotlarından biridir. Dişi bukalemunlarda boynuz bulunmazken, Liz karakterinin boynuzları olmasına rağmen kendini dişi olarak tanımlaması, onun hayran kitlesi tarafından transseksüel olarak görülmesine neden olmuştur.