Rolex ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Lüks saat markası Rolex'in gökkuşağı renkleriyle özel olarak tasarlanan Daytona modeli, LGBT hareketine destek amacıyla tercih edilen bir ürün olarak öne çıkıyor.
Rolex ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Dünyaca ünlü İsviçre saat markası Rolex, oluşturduğu lüks saat koleksiyonları ile tanınmaktadır. Şirketin gökkuşağı renkleriyle tasarladığı Rainbow Daytona isimli modeli, Katar’da oynanan Dünya Kupası maçlarında Harry Kane tarafından LGBT hareketine destek amacıyla takılmıştır.

İngiltere milli takımı kaptanı Harry Kane, 2022 Dünya Kupası'nda LGBT hareketine destek amacıyla Rolex'in gökkuşağı renkleriyle tasarladığı koleksiyona ait bir saat modelini takmıştır.

2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan Katar'ın eşcinsel ilişki karşıtı yasalarını protesto etmek isteyen başta İngiltere olmak üzere Galler, Belçika, Hollanda, İsviçre, Almanya, Fransa ve Danimarka takımlarının kaptanları “One Love” isimli bir kol bandı takma girişiminde bulunmuştur. İlk olarak Hollanda’da, cinsel yönelimlere ayrımcılık karşıtı bir kampanya çalışmasının parçası olarak kullanılan kol bantlarının Dünya Kupası’ndaki kullanımı ise FIFA tarafından engellenmiştir. FIFA’nın kararına tepki gösteren İngiltere milli takımı kaptanı Harry Kane, Rolex’in Rainbow Daytona koleksiyonundan bir saat modeli takarak kameralar karşısında poz vermiştir. Bu tercih, sıradan bir aksesuar seçimi olmanın ötesinde LGBT hareketine yönelik destek amacı taşımaktadır. 

Harry Kane'in protesto amaçlı taktığı Rolex saatinin 500 bin pound değerinde olması tepki çekti.