Prenses Gücü - Princess Power

Ananas, Ahududu, Kivi ve Yaban mersini krallıklarının prenseslerinin dünyayı daha güzel bir yer haline getirme çabaları.
Prenses Gücü - Princess Power

 

Prenses Gücü, dört farklı meyve krallığından gelen dört prensesi konu alan bir Netflix orijinal animasyon dizisidir: Kira-Kiviİ; Beatrice "Bea"- yaban mersini; Rita- Ahududu ve Penelope "Penny"- ananas olarak karşımıza çıkar. Prensesler farklılıklarını kucaklayarak, meyve dostlarına yardım etmeyi ve dünyalarını daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayarak bir araya gelirler.

Bu "tatlı" görünümlü dizide LGBT propagandası mevcut.

"Bir Prensesin Baba İkilemi" adlı bölümde, iki eşcinsel baba yer almaktadır. Beatrice'in babalarını aktör Andrew Rannells (Kral Barton) ve queer stil uzmanı Tan France (Sir Benedict) seslendirmektedir. 

Yazarlardan biri olan Savannah Guthrie, Bea'nın ebeveynlerini eşcinsel bir çift olarak tasvir etme kararını şu şekilde açıklamıştır: "Kitaptan diziye uyarlamayı sürdürdüğümüzde, dünyayı hayal edebileceğiniz her yönde genişletmeye çalıştığımıza inanıyorum." Programın, çocuklar için kendilerini ya da olmak istedikleri kişiyi ekranda bulma isteğinde olan herkes için tasarlandığını belirtmektedir. "Kendinizin birebir kopyasını görmek zorunda değilsiniz" diyerek ekler. "Sadece bağlantı kurabileceğiniz ve kabul edildiğinizi hissettiren bir karakter görmelisiniz. Bence bu, kitapların ve şimdi de dizilerin temelinde bulunan bir özelliktir ve bunu başarabilmek bizim için büyük bir anlam taşıyor.”

Bu çocuk dizisi, Türkiye'de Netflix platformunda +18 yaş sınırıyla yayınlanmaktadır.