Pokemon | Anime & Manga

Seri boyunca, popüler karakterlerin translığın bir türü olan çapraz giyinmeyi sıklıkla uyguladığı görülüyor.
Pokemon | Anime & Manga

 

1. Gou/Goh - Non-binary (cinsiyetsiz olduğunu iddia eden, ikili cinsiyet sistemini reddeden kişi)

Pokémon Journeys Serisinde tanıtılan Goh, Ash Ketchum ile arkadaş olur ve onun yol arkadaşlarından biri haline gelir. Goh'un Japon seslendirme sanatçısı Daiki Yamashita'ya göre, karakter tasarımının “çift cinsiyetli” olması amaçlanmıştır, yani cinsiyeti teorik olarak erkek, kadın veya her ikisi de olabilir. Görünüşü yoruma açık olsa da, cinsiyetsiz görünümü Goh'un kolayca non-binary ya da akışkan cinsiyet olarak görülebileceğini düşündürüyor.

2. Sylveon

Sylveon adlı Pokémon'un renklerinin transseksüelleri sembolize eden bayrağın renklerini barındırması tesadüf değildir. Aşırı sevimli ve feminen şekilde tasvir edilen Pokémon'un cinsiyeti için resmi sitesinde “%87.5 oranında erkek” yazıyor olması, transseksüelliği mi simgeliyor sorusunu akıllara getiriyor.

Transseksüel bayrağı

3. Roket Takımı

Pokemon serisinin kötü karakterleri olarak tanınsalar da, Jessie ve James çok popüler karakterler haline geldiler. Ancak Roket Takımı üyelerinin seri boyunca translığın bir türü olan çapraz giyinmeyi (cross-dressing) sıklıkla uyguladığını görüyoruz.