One Punch Man - Tek Yumruk | Anime & Manga

Anime serisi, açıkça bir LGBT temsiliyeti yapmasının yanı sıra taciz ve tecavüz gibi suçları normalleştirici tutum sergiliyor.
One Punch Man - Tek Yumruk | Anime & Manga

 

İlk defa 2015 yılında yayınlanmaya başlayan One Punch Man, ana karakter Saitama’nın dövüş sanatları öğrenerek şehre dadanan yaratıkları tek yumrukla yere serdiği bir dizi hikayeyi ele alıyor. Serinin LGBT temasını ne ölçüde işlediğine bakacak olduğumuzda bir isim ön plana çıkıyor: Puri Puri. 

Seride çizgili bir hapishane tulumu giyen Puri kaslı ve oldukça maskülen bir vücut yapısına sahiptir. Ancak bu kombine özellikle pembe kalpli beyaz bir yelek ekleyerek kendine daha feminen bir görünüm katmıştır. 

Konuşmaları ve tavırları itibariyle de oldukça kadınsı bir profil sergileyen Puri Puri açıkça bir gey karakterdir. Diğer erkek kahramanlara ve hapishanedeki suçlulara ilgi duyduğunu saklamaz ve bundan övgüyle bahseder. Hatta kendi ağzıyla beğendiği erkeklere cinsel saldırıda bulunduğu için hapis cezasına çarptırıldığını söyler. 

Karakter tecavüzü meşrulaştıran bir bakış açısına sahiptir ve sık sık bu yönde davranışlarda bulunmaktadır. Ayrıca seri boyunca yakaladığı erkek suçlularla kendine bir nevi harem kurar.

One Punch Man serisi, Puri Puri karakteri üzerinden açıkça bir LGBT temsiliyeti yapmasının yanı sıra taciz ve tecavüz gibi suç olan eylemleri bu karakter üzerinden esprili bir şekilde işleyerek oldukça rahatsız edici ve normalleştirici bir tutum sergilemektedir.