Neutrogena ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Kişisel bakım ve cilt sağlığı markası Neutrogena, LGBT topluluğunu destekleyen Care With Pride inisiyatifi ile LGBT temalı ürünler üretiyor.
Neutrogena ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Neutrogena, Amerika merkezli bir kişisel bakım ve cilt sağlığı markasıdır. Şirket, cilt temizleme, güneş koruma, cilt bakımı ve kozmetik ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. 1994 yılında Johnson & Johnson, Neutrogena'yı satın almış ve bünyesine katmıştır. Neutrogena'nın resmi kurumsal pozisyonlarına ve açıklamalarına dayanarak, şirketin LGBT topluluğunu desteklediği rahatlıkla anlaşılmaktadır. 

Neutrogena'nın 2023 yılında "onur" kutlamalarını desteklediğini ifade eden Instagram gönderisi
Neutrogena'nın 2022 yılında "onur" kutlamalarını desteklediğini ifade eden Instagram gönderisi

Resmi web sayfasında Neutrogena'nın LGBT topluluğunu desteklediği ve temsil için mücadele ettiği belirtilmektedir. "Care With Pride" adlı inisiyatif, LGBT topluluğuna tam eşitlik, dahil edicilik, bakım ve temsil sağlamayı amaçlamaktadır. Bu inisiyatif kapsamında sözde LGBT ailelerinin kutlanması ve "Family Equality" adlı kuruluşun desteklenmesi vurgulanmaktadır. Ayrıca, inisiyatifin şu ana kadar 1.5 milyon dolardan fazla bağışta bulunduğu ifade edilmektedir. Neutrogena’nın Limited Edition Care With Pride adlı ürünleri de bu destekleme çerçevesinde sunulmaktadır.

Neutrogena’nın LGBT temalı "Limited Edition Care With Pride" adlı ürünleri 
"Care With Pride" adlı inisiyatifin LGBT destekleyici kurumlara 1.5 milyon doların üzerinde bağış yaptığını ifade eden görsel