Love Stage!! | Anime & Manga

Tecavüzü ve gey ilişkileri normalleştirici mesajlar veren anime, son derece sakıncalı içerikler barındırıyor.
Love Stage!! | Anime & Manga

 

2014 yılında yayınlanmaya başlayan anime serisi Love Stage toplam on bölümden oluşan bir yapım. 

Seride Izumi adında esas cinsiyeti erkek olan bir karakter yer alıyor. Kadın gibi bir görüntü verilen karakterin daha sonradan Ryoma adında bir başka erkekle sevgili olmalarını izliyoruz. 

Hikaye, bu iki karakterin çocukken bir reklam filminde yer almalarıyla başlıyor. Izumi bir erkek olmasına rağmen kız çocuğu rolünde Ryoma ile oynatıyorlar. Izumi’ye aşık olan Ryoma, yıllar sonra onun peşine düşüyor ve onunla bir reklam çekimi yapıyor. 

Reklam çekiminde İzumi karakterinin bir kadın kılığına girdiğini ve gelinlik giydiğini görüyoruz. Bu noktada çocuğun gerçek cinsiyetinin erkek olduğu da ortaya çıkıyor. Ancak Ryoma tutumunu değiştirmiyor ve çocuğa aşkını itiraf ediyor. Bu yönüyle bakıldığında Ryoma karakterinin biseksüel yani her iki cinse de ilgi duyan bir karakter olduğunu söyleyebiliriz. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Ryoma, çocuğa karşı taciz ve tecavüz eyleminde bulunuyor ve bunlar romantik komedi biçiminde ele alınıyor.

Tacize uğrayan karakter ise buna karşı gelmiyor ve bir noktadan sonra tacizcisine ilgi duymaya başlıyor. Böylece iki ana karakter arasında eşcinsel ilişkiyi yaşanıyor. 

Bu yönden bakılacak olduğunda Love Stage, erkek erkeğe ilişkileri konu edinmesi bakımından anime ve mangalarda kullanılan “yaoi” kategorisine girmektedir ve LGBT temasını açıkça işlemektedir. Ayrıca tecavüzün normalleştirilmesi ve gey ilişkilerin olağan olabileceğinin mesajının verilmesi nedeniyle son derece sakıncalı bir içeriktir.