Kiznaiver | Anime & Manga

Dizi yalnızca eşcinselliği değil, küçük yaştaki çocuklar ile eşcinsel ilişki temasını işleyerek pedofili öğelerini de bünyesinde barındırıyor.
Kiznaiver | Anime & Manga

 

2016 yılında yayınlanan Japon anime dizisi Kiznaiver, içeriğinde yer alan LGBT karakterleri ve pedofili öğreleri nedeniyle dikkat edilmesi gereken bir başka yapım.

Dizinin ana karakterlerinden Maki, liseye giden bir kız çocuğudur ve Ruru isimli bir başka kıza karşı eşcinsel bir çekim hisseder. Bu yönüyle onun lezbiyen olduğunu düşünebiliriz fakat aynı zamanda serinin sonunda bir erkekle flörtleşir ki bu da biseksüel oluşuna işaret eder. 

Biseksüellik hem kadın hem erkek bireylere meyil gösteren LGBT’li kişileri ifade eden bir kavramdır. Kiznaiver’in, dizi boyunca Maki ve onun hikayesi üzerinden LGBT temsiliyeti gerçekleştirdiği söylenebilir.

Ruru da aynı şekilde lezbiyen bir karakterdir. Manga çizimleri yapar ve bu sayede Maki ile yolları kesişir. Kendisi çekingen bir yapıya sahip olmasına rağmen Maki’ye karşı eşcinsel meyil gösterirken daha dışa dönük ve kendinden emin bir yapıya bürünür. 

Maki ve Ruru beraber bir manga çizimi üzerinde çalışırlar. Manganın konusu ise kadın öğretmenine aşık olan ortaokul çağındaki bir kız çocuğu hakkındadır. Dizinin bir bölümünde bu manganın içeriği gösterilir. Yetişkin bir kadın ile küçük yaştaki bir kız çocuğu arasındaki uygunsuz ve pedofilik sahneler net bir biçimde görülebilir.

Manganın gösterildiği bölümde iki ana karakterin yakınlaşmalarına da yer verilir. Mangada yer alan uygunsuz sahneye benzer bir sahneyi karakterler kendi aralarında gerçekleştirirler. Bu haliyle Kiznaiver, yalnızca eşcinselliği değil küçük yaştaki çocuklar ile eşcinsel ilişki temasını işleyerek pedofili öğelerini de bünyesinde barındıran LGBT temalı bir yapımdır.