Heartstopper

Dizinin etrafında döndüğü eşcinsel, trans, queer ve non-binary karakterlerin hepsi 14-15 yaş grubu çocuklardan oluşuyor.
Heartstopper

 

Heartstopper, Alice Oseman'ın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanmış bir Netflix dizisidir. Dizi, LGBT+ temalarını içeren 14-15 yaş grubu çocukların hikayesini ekrana taşımaktadır. 

Hikaye, Charlie ve Nick adlı çocuk sayılacak iki gencin yaşadığı eşcinsel deneyimleri anlatmaktadır. Dizi, LGBT+ temalarını normalleştirme amacı güder. 

Nick karakteri dizide kendisini biseksüel olarak tanımlar ve Charlie’yle ilişki yaşar. 

Gerçekte de trans (biyolojik cinsiyetine belli yollarla müdahalede bulunup bir diğer biyolojik cinsiyete bürünen kişi) olan aslen erkek bir oyuncu, dizide Elle adında bir trans kadını canlandırır ve bir erkekle ilişki yaşar.

Dizide ayrıca açıkça queer (cinsel sınırsızlık ve nötrlük vurgusu ile cinsiyet rollerini kabul etmeyen kişi) olduğunu söyleyen Corinna Brown ve nonbinary (erkek veya kadın olmadığını veya cinsiyetsiz olduğunu iddia eden kişi) olduğunu söyleyen Kizzy Edgell adlı oyuncular tarafından canlandırılan lezbiyen bir çift de dizideki eşcinsel karakterlerdendir.