Dragon Age: Absolution

Ana karakterler üzerinden eşcinsellik vurgusu yapan Dragon Age: Absolution, LGBT temasına sahip yapımlar arasında yer alıyor.
Dragon Age: Absolution

 

Netflix’in “Dragon Age” isimli popüler bilgisayar oyunundan uyarlanan “Dragon Age: Absolution” gençlere hitap eden bir animasyon serisidir. Bir hırsız çetesinin giriştiği maceraları konu edinen dizide LGBT temsiliyetine yer verildiği görülmektedir. 

Daha ilk bölümlerden itibaren kadın karakterler Miriam ve Hira (İsimlerdeki İslami çağrışım oldukça dikkat çekicidir) birbirlerinin eski sevgilisi olarak gösterilmektedir. Miriam karakteri maskülen bir profile sahiptir. Hira ise feminen bir kadın karakterdir ve dizide Miriam ile tekrar yakınlaşmaya çalışır. 

İkilinin kız kıza öpüştüğü sahnelere sıkça yer verilmiştir.

Miriam’ın en yakın arkadaşı Roland ise geydir. Kendisi Lacklon isimli bir erkekle sevgili olarak gösterilir. İlerleyen bölümlerde ikilinin erkek erkeğe öpüştüğü sahnelere de açıkça yer verilir. 

Hikayesinde ana karakterler üzerinden eşcinsellik vurgusu yapan Dragon Age: Absolution, bu yönüyle LGBT temasına sahip yapımlar arasındadır. Genç kitleye hitap eden bu yapım +18 ibaresiyle Netflix yetişkin profilinde yayınlanmaya devam etmektedir.