Doukyuusei - Classmates | Anime & Manga

Lise öğrencileri üzerinden kurgulanmış olan bu film, gey ilişkisini ele almakta ve daha ileri giderek izleyicilere eşcinselliği öğretmektedir.
Doukyuusei - Classmates | Anime & Manga

 

"Classmates" (Japonca: Doukyuusei), Asumiko Nakamura tarafından yazılan ve çizilen yaoi türünde (erkek erkeğe romantik ilişkiyi konu alan) popüler bir Japon manga serisidir. Manga, 2006 yılında yayınlanmıştır. 2016 yılında ise manga serisinden uyarlanan bir anime filmi yapılmıştır.

Animede LGBT teması olarak gey ilişki oldukça açık bir şekilde sergilenmiştir.

Sözde 13 yaş üstü seyirci kitlesine yönelik uygun olduğu iddia edilen "Classmates" filmi, Rihito ve Hikaru arasındaki eşcinsel ilişki hakkındadır. Yaoi türünün bir örneği olarak, genellikle erkek erkeğe fiziksel cinselliği ve pornografik unsurları içermesi ile bilinir. 

Animede lise öğrencileri olan iki erkeğin rahatsız edici boyutta öpüştüğü birçok sahne mevcuttur.

Ayrıca, bir öğretmenin genç bir çocuğun yüzünü şehvetli bir şekilde okşadığı ve onu öpmeye çalıştığı da gösterilmiştir.

Tüm bunlara ilave olarak, genç bir çocuğun öğretmeninden eşcinsel seks konusunda tavsiye istediği sahne akıllara zarardır. 

Sonuç olarak, lise öğrencileri üzerinden kurgulanmış olan bu film, gey ilişkisini ele almakta ve daha ileri giderek izleyicilere öğretmektedir. Anime için yaş derecelendirmesi 13'ün üzerinde olarak belirlenmiş olmasına rağmen rahatsız edici boyutlarda cinsel sahnelere yer veren bu animenin, anne babalar ve öğretmenler tarafından bilinmesi önemlidir.