CoComelon Sokağı - CoComelon Lane

Okul öncesi yaş grubuna hitap eden CoComelon Sokağı çizgi film serisi, içeriğinde yer alan eşcinsel karakterler üzerinden LGBT temsiliyeti yapıyor.
CoComelon Sokağı - CoComelon Lane

 

Netflix çocuk kategorisinde yayınlanan CoComelon Sokağı, 0-4 yaş arası çocuklara hitap eden popüler bir çizgi film serisidir. Şarkılar, renkli animasyonlar ve eğitici içerikleriyle bilinen CoComelon Sokağı, içeriğinde yer alan karakterler nedeniyle LGBT temalı yapımlar arasında gösterilmektedir.

Yakın tarihli bir bölümde, CoComelon Sokağı karakterlerinden Nico isimli küçük bir erkek çocuğunun, aile fotoğrafı için ne giyeceğine karar veremediği ve kendisine ebeveynlik yapan iki gey erkek tarafından kız gibi giyinmeye teşvik edildiği görülmektedir. Söz konusu bölümde sözde eşcinsel babalar bir şarkı eşliğinde küçük çocuğun ne giyinmek istediğine karar vermesini sağlamaktadır. 

Okul öncesi yaş grubuna hitap eden CoComelon çizgi film serisinde erkek çocuğa eşcinsel "ebeveynleri" tarafından prenses tacı ve etek giydirildiği bir sahne yer alıyor.

"Neyi seçeceğinden emin değilsen, yapmaktan hoşlandığın şeyleri düşün. Sadece kendin ol." şeklinde ifadelere yer verilen sahnede küçük çocuğun prenses tacı ve tütü gibi kız çocuğu kıyafetleri seçtiği görülmektedir. Küçük çocuklar için hazırlanan ve oldukça popüler olan bir programda karşı giyinme (karşı cinsin kıyafetlerini giyme), eşcinsel evlilik, iki babalı ebeveynlik gibi sapkın yaşam tarzlarına yer verilmiş olması oldukça endişe vericidir. Netflix’te ve “Netflix Jr.” YouTube kanalında yayınlanan çizgi film serisi bu haliyle açıkça LGBT temsiliyeti taşımaktadır. 

Eşcinsel
Küçük çocuklar için hazırlanan çizgi filmde eşcinsel evlilik, iki babalı ebeveynlik, karşı cinsiyetin kıyafetlerini giyme gibi temalar işleniyor.