Carmen Sandiego

Filmin yönetmeni, dizide yer alan iki erkek karakterin eşcinsel ilişkide olduklarına dair iddiaları doğruluyor.
Carmen Sandiego

 

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan Carmen Sandiego, dünya çapında usta bir hırsız olan Carmen Sandiego'nun maceralarını konu edinen bir animasyon serisidir.

Carmen Sandiego serisi, içeriğindeki gey karakterler sebebiyle LGBT temasına sahip yapımlar arasında yer alıyor. Seri boyunca iki erkek karakterin eşcinsellik barındıran tutumlarına yer veriliyor. 

Bu noktada serinin gey çifti Le Chevre ve El Topo karakterlerine bir göz atalım. Aynı zamanda takım arkadaşı olan bu iki adam dizide birbirleriyle arkadaşlıktan öte bir yakınlık kuruyorlar. 

Birbirlerine çok düşkün bir tutum sergileyen adamlar bir bölümde samimi şekilde sarılıp selfie çekerken görülüyor. Finalde ise birlikte bir yemek kamyonu kurduklarını görüyoruz. Çift taco yapıp satarak yeni bir hayata başlıyor. Filmin yönetmeni de katıldığı bir söyleşide ikilinin sevgili olduklarına dair iddiaları doğruluyor. Gey karakterlere yer verildiği açıkça ifade edilen Carmen Sandiego serisi bu yönüyle LGBT temsiliyetine sahip yapımlar arasında yer alıyor.