Bayer ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Kimya ve ilaç şirketi Bayer, Onur Ayında gerçekleştirilen geçitlere katılarak LGBT topluluklarını açıktan destekliyor.
Bayer ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları


Bayer, 1863 yılında Almanya'da kurulan bir kimya ve ilaç şirketidir. Sağlık, tarım ve malzeme bilimi gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirket, reçeteli ilaçlar, tarım ürünleri, plastikler ve tohumlar gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Sürdürülebilirlik ve inovasyona odaklanan Bayer, dünya genelinde ofisleri ve üretim tesisleriyle küresel bir faaliyet göstermektedir.

Bayer, LGBT topluluğuna verdiği destekle dikkat çekmektedir. 2020 yılında yayınladığı "Supporting our LGBT+ Community | Life at Bayer" ("LGBT+ Topluluğumuzu Desteklyoruz | Bayer'de Yaşam") adlı videoda [1], şirket LGBT topluluğu "BLEND" ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'daki Christopher Street Day/PRIDE geçit törenleri gibi etkinliklere katılarak, tüm LGBT üyelerine saygı gösterilmesini savunduğunu vurgulamıştır. Bunun yanı sıra, sosyal medya paylaşımları ile de LGBT topluluğunu desteklediğini ifade etmiştir.

Ayrıca, Türkiye'ye davet edilen ancak tepkiler nedeniyle konferansı iptal edilen eşcinsel sözde imamın etkinliğine sponsor olan şirketler arasında Bayer'in de yer alması önemli bir ayrıntıdır.

Bayer'in katıldığı LGBT yürüyüşünden bir kare.

Kaynaklar

[1] https://youtu.be/ULo4tjeJipo?feature=shared