Aptamil ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

Çocuklar için cinsiyetsiz eğitimi savunan yazıları ve cinsiyetsiz oyun tavsiyeleriyle gündeme gelen mama markası Aptamil, LGBT temsiliyeti yaptığı yönünde ciddi eleştiriler alıyor.
Aptamil ve LGBT Temalı Reklam Kampanyaları

 

Aptamil, Nutricia adlı Hollanda merkezli bir şirket bünyesinde bebek ve çocuk beslenmesi alanında özel ürünler üreten bir mama firmasıdır. Ülkemizde ailelerin çokça tercih ettiği marka, çocuklarda cinsiyetsizliği savunan bir yazı ile gündeme gelmiştir. Firmanın geçtiğimiz yıllarda internet sitesinde yayınladığı “Çocuklarınızı Cinsiyet Kalıplarına Sokmadan Yetiştirin” başlıklı yazıda ebeveynlere, çocuklarını cinsiyetsiz yetiştirmeye yönelik bir takım tavsiyelerde bulunulmuştur. 

Aptamil markasının web sitesinde yer alan içerikler

Sitede çocuklar için cinsiyetten bağımsız oyunlar oynatılmasının önerildiği bir başka yazı da yayınlanmıştır. Ünlü bebek maması Aptamil’in “Cinsiyet Eşitliği” kavramı üzerinden çocukları cinsiyetlerinden uzak yetiştirmeyi tavsiye ettiği bu içerikler LGBT temsiliyeti yapıldığı yönünde gelen tepkiler ve boykot çağrıları üzerine yayından kaldırılmıştır.