Willoughby Ailesi - The Willoughbys

İki erkek ebeveynli bir aileye yer veren animasyon dizisi, eşcinselliği ve eşcinsel evliliği normalleştirmeye çalışıyor.
Willoughby Ailesi - The Willoughbys

 

"Willoughby Ailesi" (The Willoughbys), 2020 yılında Netflix tarafından yayınlanan Kanada yapımı bir animasyon filmidir. Filmin yönetmeni ve senaristi Kris Pearn'dir.

Willoughby Ailesi'nin ebeveynleri çocuklarından sıkılmıştır ve onlardan kurtulmak istemektedirler. Tim, Jane ve Barnaby ikizleri, ebeveynleri tarafından umursanmadıklarını ve sevilmediklerini düşünerek, ailelerinden uzaklaşmaya karar verirler.

Filmin ilerleyen kısmında, çocukların sosyal hizmet uzmanları tarafından farklı ailelere dağıtıldıkları gösterilir. Bu sahnelerden birinde, Willoughby çocuklarından birinin iki erkek ebeveynden oluşan bir aileye verildiği görülmektedir. Dizi bu bağlamda LGBT temasına sahip yapımlar arasında gösterilebilir. Eşcinsellik, eşcinsel evlilik ve aile kavramlarını normalleştirmeye çalışan bu ve benzeri sahnelerin anne-babalar ve eğitimciler tarafından dikkatle incelenmesi gerekir.