Thor: Love and Thunder (Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü)

Marvel yapımı süper kahraman filmi Thor: Love and Thunder, çıplaklık içeren sahnesi ve homoseksüel ilişki referansları nedeniyle LGBT'yi temsil eden filmler arasında yerini almıştır.
Thor: Love and Thunder (Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü)

 

Thor: Love and Thunder (Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü), Marvel Comics karakteri Thor'u konu alan bir Amerikan süper kahraman filmidir. Marvel Studios tarafından üretilen ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılan film, Marvel Sinematik Evreni'nin 29. filmidir. Filmin başrollerinde Chris Hemsworth, Christian Bale, Natalie Portman ve Tessa Thompson yer almaktadır.

Filmdeki eşcinsel mesajlar oldukça dikkat çekicidir. Örneğin Valkyrie karakteri çizgi romanlarda da biseksüel bir karakterdir. 

Bir sahnede Valkyrie ve Korg, romantizm hakkında samimi bir konuşma yaşarken Korg, iki babası olduğunu ve türünün iki Kronan adamının bir lav çukurunun üzerinde el ele tutuşmasıyla oluştuğunu söyler. Ve Valkyrie’nin kız arkadaşından bahsederek biseksüel olduğu vurgusu yapılır.

Filmin sonunda, Korg'un başka bir kaya Kronan (erkek) ile bir lav çukurunun üzerinde belki bir bebek yapmak amacıyla el ele tutuştuğu gösterilir.

Ayrıca Mashable'ın haberine göre, Thor'un çıplaklık içeren sahnesi ve homoseksüel ilişki referansları nedeniyle filmin Malezya'da yayınlanması yasaklanmıştır.