The Cuphead Show!

Dizinin baş yazarı, karakterlerin çoğunun
The Cuphead Show!

 

"The Cuphead Show!", 2017 video oyunu Cuphead'e dayanan bir animasyon komedi televizyon dizisidir. Netflix ve King Features Syndicate tarafından üretilmiştir ve prömiyeri 18 Şubat 2022'de yapılmıştır. Dizi, Şeytan'a olan borçlarını ödemeye çalışan iki kardeş olan Cuphead ve Mugman'ın talihsizliklerini takip eder.

LGBT temaları açısından ise dizide birden fazla queer karakter olduğu onaylanmıştır. Twitter’da dizinin bir hayranı, "Bir sorum var, diziye hiç kanonik olarak queer karakterler eklemeyi planlıyor musunuz? Ayrıca dizi inanılmaz; üzerinde çalışan herkes harika bir iş çıkardı!" şeklinde bir soru yöneltti. Bunun üzerine baş yazar Deeki Deke, Twitter'da karakterlerin çoğunun queer olduğunu "memnuniyetle" doğruladı.

"Çok teşekkür ederim, çok naziksiniz ve izlediğiniz için teşekkürler! Queer karakterleri tanıtmaya gelince, ortaya çıkardığım karakterler hakkında rahat konuşuyorum, bu yüzden Stickler, Sword, Mailman - hepsi SON DERECE queer. Mailman aynı zamanda non-binary (iki cinsiyeti de reddeden) bir karakter.” şeklinde cevap verdi.

Stickler
Sword
Mailman