Scholar Ryu's Wedding adlı Güney Kore dizisi, bir eşcinsel ilişkiyi konu alıyor

2021 yapımı Güney Kore web dizisi, üç erkek arasında geçen sapkın eşcinsel ilişkilere odaklanıyor.
Scholar Ryu's Wedding adlı Güney Kore dizisi, bir eşcinsel ilişkiyi konu alıyor

 

"Scholar Ryu's Wedding", 2021 yılında Güney Kore'de yayınlanmış bir web dizisidir ve Joseon Hanedanlığı dönemindeki bir eşcinsel ilişkiyi konu alır. Dizi, Boys Love (erkek-erkek eşcinsel ilişki) türündendir. Hikaye, görücü usulü bir evlilik düzenlendiği gün başlar, ancak gelin, düğün günü evlenmekten vazgeçer. Bu olayın ardından gelinin erkek kardeşi, düğünün gerçekleşmesi için onun yerine geçer ve damadın ailesinin önünde yeni evli bir çift gibi davranır.

Ho Seon, görücü usulü bir evlilik yapmış, ancak düğün gecesine kadar karısının yüzünü görmemiştir. Yeni karısı aslında son anda vazgeçen kaçak gelinin kardeşi Ki Wan'dır. Ho Seon, bu durumdan hoşlanmaz ve evliliği hemen iptal etmek ister. Ancak Ki Wan, ailesinin kayıp gelini bulma çabaları sırasında bu sahte düğünü sürdürmeye ikna eder. Ki Wan, makyaj, aksesuarlar ve kıyafetlerle kendini bir kadın gibi göstermeyi başarır. Ho Seon, isteksizce Ki Wan'ı yeni karısı gibi kabul eder. 

Ki Wan, yeni rolüne uyum sağladıkça, sahte eşine daha fazla zaman geçirmeye başlar ve aralarında eşcinsel bir sözde ilişki oluşur. Ancak Ho Seon'un arkadaşı Tae Hyung, Ki Wan ile tanıştıktan sonra ona aşık olur ve üç adam arasında sapkın bir “aşk üçgeni” oluşur. Dizi, iki erkeğin öpüştüğü sahneler barındırıp LGBT propagandası içerir. Böylesi akla hayale sığmayan sapkın senaryolar ile gençlerin zihin dünyaları alt üst edilmektedir. 

Dizideki eşcinsel çift: kadın kıyafeti giyen Ki Wan ile Ho Seon