Puella Magi Madoka Magica | Anime & Manga

2011 yılında yayınlanmaya başlayan Puella Magi Madoka Magica isimli anime serisi, iki yakın arkadaş arasında eşcinsellik imasında bulunmasıyla LGBT temalı yapımlar arasında yerini almıştır.
Puella Magi Madoka Magica | Anime & Manga


2011 yılında yayınlanmaya başlayan Puella Magi Madoka Magica isimli anime serisi, geleneksel shojo türünü (animelerde “magical girl” yani büyülü kız türü olarak bilinir) temsil etmektedir. Yayınlandığı dönemde oldukça rağbet gören seri, manga, roman, oyun ve üç anime filmine uyarlanmıştır. Filmlerin ilk ikisi seride geçen olayları yeniden anlatırken, üçüncü film hikayeyi devam ettirmektedir.

Seride, Madoka Kaname (Aoi Yūki) adlı ortaokul öğrencisi bir kız ve yeni tanıştığı arkadaşı Homura Akemi (Chiwa Saitô), gizemli bir yaratık olan Kyubey ile bir anlaşma yaparak büyülü kız olurlar. Ancak bu iki kız çok geçmeden büyülü hayatın hayal ettikleri gibi olmadığını anlarlar çünkü artık cadılarla savaşmak zorunda kalmışlardır. Madoka ve Homura arasındaki ilişki iki yakın arkadaş gibi gösterilmektedir ancak karakterlerin birbirine karşı tutumu eşcinsellik iması içerecek şekilde işlenmektedir. İki kız arasındaki eşcinsel meyil serinin üçüncü filmi olan Rebellion’da gösterilmiştir. Serinin yazarlarından Gen Urobuchi, hayranlarla yapılan bir soru cevap etkinliğinde Homura'nın Madoka'ya aşık olup olmadığı sorusuna "muhtemelen evet" yanıtını vererek söz konusu durumu doğrulamıştır.[1] Eşcinsel ilişki ve lezbiyen ilişki temalarının üstü kapalı bir şekilde aktarıldığı yapım, bu yönüyle LGBT temalı yapımlar arasında yer almaktadır.

Lezbiyen
Puella Magi Madoka Magica isimli anime serisi, iki yakın arkadaş arasında eşcinsellik imasında bulunmasıyla LGBT temalı yapımlar arasında yerini almıştır. 

Kaynak: 

[1] https://wiki.puella-magi.net/Nitro%2B_Q%26A_Panels_at_Animagic_2013